عملکرد و برنامه های واحد آتش نشانی شهرداری الشتر


   آقای سیفی مسئول آتش نشانی شهرداری الشتر طی مصاحبه ای با روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر الشتر موارد زیر را اعلام کردند:
۱-آتش نشانی الشتر آمادگی خود را جهت آموزش کارکنان کلیه ادارات ،بیمارستانها ،مدارس و نهادهای دولتی و خصوصی اعلام میکند
۲-آتش نشانی الشتر آمادگی در اختیار گرفتن نیروهای داوطلب جهت کار در آتش نشانی را اعلام میکند
۳-تاکید هرچه بیشتر بر اعمال کلیه قوانین و مقررات آتش نشانی در ساخت منازل مسکونی و تجاری و اداری جهت پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه احتمالی
۴-پیگیری تجهیز ماشین آلات و وسایل آتش نشانی از طریق مکاتبه با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با هماهنگی و پیگیری های فرماندار محترم و جناب سپهوند معاونت محترم امور شهری و آقای امیری سرپرست محترم شهرداری الشتر
۵-پیگیری نصب شیرهای هیدرانت در سطح شهر
۶-ساخت و تکمیل ساختمان و انبار و سالن آتش نشانی با کمک نیروهای آتش نشانی

در پایان آقای سیفی تشکر و قدردانی خود را از جناب فرماندار محترم و جناب سپهوند معاونت امور شهری و سرپرست محترم شهرداری الشتر در پیگیری و کمک به تجهیز آتش نشانی و همچنین از نیروهای زحمت کش آتش نشانی در کمک در ساخت ساختمان آتش نشانی اعلام نمودند .

 

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر الشتر


🆔@AleshtarShahreMگردشگری با طعم خیار جوانمرد

 

هرساله درصد قابل توجهی از اراضی کشاورزی مناطق گردشگری و خوش آب و هوای شهرستان سلسله به کاشت محصول خیار اختصاص می یابد و گردشگران در کنار طبیعت گردی ، سفر خود را با خرید خیارهای خوش عطر و طعم منطقه جوانمرد پایان می دهند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر و به نقل از ایرنا، این روزها اگر به شهرستان سلسله سفر کرده باشید، گوشه و کنار خیابان های اصلی را مملو از خیارهای تازه چیده شده ای خواهید دید که عطر خوش آنها آدمی را به خرید وا می دارد.

آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز شهرستان سلسله باعث شده که خیار خوش عطر و طعم این منطقه همواره طرفداران خاصی در بین مردم استان و حتی استان های همجوار و پایتخت نشین ها داشته باشد.

فصل برداشت خیار الشتر که می رسد گردشگران شهرستان ضمن یک روز طبیعتگردی در مناطق خوش آب و هوای شهرستان، سفر خود را با خرید سبدی از خیارهای خوش طعم سلسله به پایان می رسانند و همین ظرفیت باعث جذب گردشگران بسیاری به این شهرستان شده است چرا که اغلب گردشگران خیار تازه مورد نیاز خود را از سر جالیزهای خوش چشم اندازی خرید می کنند که عطر آنها سرتاسر مسیر گردشگریشان را پر کرده است و در این جالیزها زنان و مردانی را می بینند که دوشادوش هم مشغول چیدن خیارهای خوش طعمی هستند که اغلب بزرگیشان از بلندای انگشتان دست بیشتر نمی شود.

منطقه نمونه گردشگری کهمان و سراب زیبای زز در روستای هدف گردشگری جوانمرد عمده ترین مناطقی هستند که اراضی آنها به کشت خیار اختصاص می یابد.

سراب زز در روستای جوانمرد در پنج کیلومتری شهر الشتر در یک منطقه سر سبز و دیدنی قرار دارد، این سراب یکی از مناطق گردشگری پر بازدید شهرستان سلسله محسوب می‌شود که از کوه سفره سرچشمه گرفته و پس از مشروب کردن قسمتی از زمین‌های اطراف وارد رودخانه هنام می‌شود.
مردم روستای جوانمرد به واسطه آب گوارای سراب زز اغلب زمین‌های خود را به کشت خیار اختصاص داده‌اند و خیار خوش طعم جوانمرد در اغلب بازارهای فروش لرستان و حتی استان های دیگر کشور طرفداران خاص خود را دارد.

روستای «جوانمرد» پر است از جالیزهای خیار، طعم خوش خیار این روستا زبانزد اهالی استان است، روستای جوانمرد در شهرستان سلسله را با میوه‌های جالیزی آن می‌شناسند و هر سال در فصل تابستان، محصولات جالیزی خصوصاً خیار در روستای جوانمرد در سطح وسیعی برداشت می‌شود و به لحاظ طعم مطلوب و کیفیت بالا و ارگانیک بودن پس از برداشت برای فروش به بازارهای شهر انتقال می‌یابند.

در منطقه نمونه گردشگری کهمان نیز حاشیه جاده و سرتاسر مسیر دسترسی به این سراب دل انگیز، سرشار از جالیزهای خیاری است که زنان و مردان مشغول چیدن محصول خود هستند.

 

 

 دعوت مدیران لرستانی به چالش با ویلچر

 

دبیرخانه مناسب سازی بهزیستی لرستان با توجه به فرارسیدن هفته بهزیستی، مدیران استان را به چالش با ویلچر دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر و به نقل از ایرنا، "الهام ناظری" مسئول دبیرخانه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی لرستان گفت: با توجه به اینکه تعدادی از مخاطبان ادارات و سازمانهای دولتی، افراد معلول، کم توان و سالمندان هستند به مدیران پیشنهاد می شود از درب ورودی محل کار تا دفتر خود را با ویلچر طی کرده و در نهایت با قرارگرفتن در شرایط جامعه ی هدف مناسب سازی، به عملکرد خود در این راستا نمره دهند.

وی تصریح کرد: در صورت اعلام آمادگی هر دستگاه، ویلچر توسط سازمان بهزیستی در اختیار مدیران قرار می گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان نیز این چالش را اقدام مثبتی در راستای فرهنگ سازی دانست و گفت: این حرکت به نوعی احترام به قشر معلول و کم توان جامعه است چراکه برای درک هرچه بهتر مشکلات آنان، باید در شرایط قرار گرفت.

احمد مرادپور از شرکت در چالش ویلچر استقبال کرد و افزود: مشکلات اعتباری، عدم اعتقاد قلبی مدیران و قدمت بالای ساختمان های اداری از اصلی ترین موانع اجرای مصوبات مناسب سازی است.

وی ادامه داد: قدیمی بودن ساختمان ها، شرایط را برای اجرای اصلاحات مناسب سازی تا حدودی سخت کرده که همین امر موجب نارضایتی جامعه ی هدف شده است.

وی گفت: نظام مهندسی نیز در این زمینه ضعیف عمل کرده و در ساختمان های تحت نظارت، توجه چندانی به مقوله مناسب سازی نداشته است.

۵۰ هزار معلول تحت حمایت بهزیستی استان هستند که با احتساب سهم ۱۰ درصدی سالمندان از جمعیت استان و کودکان و افراد کم توان اما میزان مناسب سازی دستگاه های دولتی هفت درصد است که باید دید با توجه به این شرایط، چه تعداد از مدیران حاضر به شرکت در چالش ویلچر هستند.

 

 

 واکنش استاندار لرستان به گمانه‌زنی‌های عدم جذب بودجه؛ شنیده‌ها صحت ندارد

استاندار لرستان به گمانه‌زنی‌های عدم جذب بودجه قابل‌توجه برای دستگاه‌های اجرایی این استان واکنش نشان داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر، سیدموسی خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با تکذیب خبری مبنی بر اینکه در بعضی از حیطه‌های مدیریتی استان لرستان مبلغ قابل‌توجهی از بودجه دستگاه‌های این استان به‌‌دلیل ناتوانی مدیران در جذب بودجه در آستانه برگشت به خزانه است، اظهار داشت: این شنیده‌ها صحت ندارد، نوعی از تخصیص‌ها را تحت‌‌عنوان اوراق داریم که این اوراق دوساله هستند و جذب آن‌ها مشکل است چراکه گاهی اوقات پیمانکاران رغبت نشان نمی‌دهند.

وی افزود: سال گذشته استان لرستان اولین استانی بود که اوراق را جذب کرد ولی به‌دلیل اینکه کل کشور جذب نکرده‌بودند طرح اوراق را به مجلس بردند و مجلس جهت اینکه سایر استان‌ها بتوانند اوراق را جذب کنند این طرح را تا شهریورماه تمدید کرد.

 

استاندار لرستان عنوان کرد: امسال جذب بودجه تا پایان تیرماه فرصت دارد که در همین راستا جلساتی برگزار شده که الحمدالله همه بودجه استان جذب می‌شود.

وی بیان کرد: مدیران استان تلاش‌شان را می‌کنند اما نوع این منابع مثل پول نقد نیست که همان لحظه خرج کنند، بلکه به‌گونه‌ای‌ست که پیمانکاری باید کار کند این اوراق را بگیرد و دو سال بعد اوراقش نقد شوند که معمولاً پیمانکاران این کار را نمی‌کنند.

 

 

 لکه گیری موزاییک های خیابان سی متری معلم

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر، موزاییک های خیابان سی متری معلم توسط واحد عمران شهرداری الشتر لکه گیری و ترمیم شد.

پیاده رو سازی یکی از وظایف شهرداری ها است که  در قالب برنامه های عمرانی برای رفاه و آسایش شهروندان اجرا می شود.پیاده روسازی و ترمیم به موقع پیاده روهای معابر عمومی شهر ، به عنوان یکی از نمادهای تاثیر گذار برزیبایی شهر، باید همواره مدنظر قرار گیرد و نسبت به بازسازی و ترمیم آن اقدام شود.

 با توجه به اینکه در برخی معابر ، فرش موزاییک پیاده روها آسیب دیده و زیرساخت آنها از بین رفته است ، واحد عمران شهرداری الشتر اقدام به بازسازی و ترمیم فرش موزاییک پیاده روها نمود که عملیات ترمیم و بازسازی با سرعت و دقت قابل توجهی در حال اجرا می باشد.

 

 بازدید امروز6
بازدید دیروز92
بازدید هفته325
بازدید کل13834