بهسازی پیاده رو و معابر خیابان آیت الله کاشانی انجام شد

بهسازی پیاده رو و معابر خیابان آیت الله کاشانی به همت واحد عمران شهرداری الشتر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر، شهرداری الشتر ارتقای سطح زندگی شهری و شهروندی را از طریق اجرای پروژه های عمرانی و خدمات شهری در سرلوحه برنامه های خود قرار داده و تاکنون پروژه های متعددی را برنامه ریزی و در حوزه عمرانی اجرا کرده است. 
بهسازی و پیاده روسازی معابر اصلی و پرتردد شهری الشتر یکی از همین پروژه ها بوده است. شهر محل فعالیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و خدماتی و ارائه خدمات متقابل شهروندان در حوزه داد و ستد بوده و در صورت ایجاد پروژه های عمرانی و خدماتی مورد نیاز شهر، رضایت شهروندان را از  زندگی شهری به عنوان فعالان حوزه تجاری، زندگی اجتماعی، تحصیل، تفریح  و… به دنبال دارد.

 

 معاون خدمات شهری شهرداری الشتر:

افتتاح شهربازی الشتر گامی مهم در جهت پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان است

معاون خدمات شهری شهرداری الشتر، گفت: تجهیز و افتتاح شهربازی پارک ملت الشتر گامی مهم در جهت پر کردن اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و خانواده های آنان است.

مهدی امیری در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با محوریت برنامه های اوقات فراغت در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به برنامه های شهرداری الشتر در راستای برنامه های اوقات فراغت در شهرستان، گفت: تجهیز شهربازی پارک ملت، آماده سازی پارک ها و نورپردازی پارک ها و فضای سبز جهت استفاده کودکان، نوجوانان، جوانان و خانواده های آنها در ایام تابستان، مهمترین اقدامات شهرداری الشتر در این زمینه بوده است. 

 

 

 معاون استاندار لرستان:

شهرداریها از ارزش افزوده و املاک به نحو مطلوب استفاده کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت:شهرداریها باید از قدرت و اختیار خود به نحو مطلوب در جهت ارزش افزوده دارائی ها و املاک بهره برداری کنند.

 

به گزارش ایرنا، گودرز امیری در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دورود اظهار داشت:استفاده از ظرفیتهای قانونی بالاخص قانون برنامه ششم، احکام دائمی ، تنظیم بخشی از مقررات سالی دولت و قانون بودجه امری ضروری و موجب بهره برداری از فرصتهای خاص است که نمونه آن می توان از ماده بیست و هفت قانون تنظیم یا بند 'واو' تبصره پنجم قانون بودجه نام برد.
امیری عنوان کرد:استفاده از اوراق مشارکت درسرمایه گذاریهای شهرداری می تواند نقش موثری در توسعه شهری ایفا کند.
وی افزود: همچنین استفاده از ظرفیتهای قانون شهرداری خصوصا مواد 100،77،99 قانون شهرداری با تدوین تعرفه های خدماتی وعوارض مناسب در افزایش درآمد شهرداری نیز مورد تاکید است.
معاون استاندار تاکید کرد:فعال کردن کدهای درآمدی شهری به جهت افزایش درآمد و کاهش هزینه ها از اولویتهای کاری مدیریت شهری است.
وی گفت:ایجاد فرصتهای سرمایه گذاری در شهرداریها به منظور دستیابی به درآمد پایدارامری ضروری است و شهرداری بعنوان نهاد عمومی می تواند در دریافت تسهیلات و سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی ورود پیدا کند.
امیری گفت:استانداری لرستان نسبت به حضور سرمایه گذار با مشارکت بخش خصوص بمنظور توسعه شهری در شهرستان دورود آمادگی لازم را اعلام می دارد.

 

 شهر الشتر مجهز به سیستمهای پایش تصویری می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر، جلسه پیگیری نصب سیستمهای پایش تصویری شهر الشتر به ریاست فرماندار سلسله و با حضور فرمانده انتظامی، رئیس مخابرات و معاون شهردار الشتر در دفتر فرماندار برگزار شد.

به منظور تامین امنیت و پیشگیری و کنترل معضلات ترافیکی، شهر الشتر مجهز به دوربین های پایش الکترونیک در مناطق حساس و دارای بار ترافیکی بالا می شود.

در این جلسه مهدی امیری، معاون خدمات شهری شهرداری به نمایندگی از شهردار الشتر حضور داشت.

 بازدید امروز37
بازدید دیروز48
بازدید هفته85
بازدید کل28502