اولین دوره مسابقات چوب کشی انتخابی استان در سالن جهاد کشاورزی خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش یافته، روز دوشنبه ۲ مرداد سال ۹۷ برای اولین بار مسابقات استانی چوب کشی انتخابی به میزبانی هیات روستایی و عشایری شهرستان خرم‌آباد در سالن جهاد کشاورزی واقع در خیابان شورا برگزار شد.
این مسابقه با حضور ورزشکاران منتخب از شهرستان‌های تابعه استان رأس ساعت ۹ صبح آغاز شد.
در ابتدا آقایان خاوری و پنجی پور رئیس و دبیر هیات روستایی و عشایری ضمن خوش‌آمد گویی به بانوان شرکت‌کننده در این رشته و اینکه هدف از برگزاری این مسابقات برای اولین بار و انتخاب نفرات برتر استان برای شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی و راه‌یابی به مسابقات قرقیزستان صحبت کردند.
این مسابقات به میزبانی شهرستان خرم‌آباد و در ۵ وزن و با تلاش‌های آقای القاصیان و خانم کاظمی رئیس و نایب رئیس هیات روستایی و عشایری شهرستان خرم‌آباد برگزار شد.
لازم به ذکر است که نفرات برگزیده به شرح ذیل به مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در کشور قرقیزستان اعزام می‌شوند. شایان‌ذکر است داوری این مسابقات بر عهده خانم‌ها ده دله - رکرک و حسنوند بود.
نفرات در ۵ وزن به شرح ذیل معرفی شدند.
۵۵- کیلوگرم:
۱- فهیمه محمدیان نوری الشتر
۲-فاطمه سیفی میرزائی خرم‌آباد
۳-لیلا دسبقی کوهدشت
 ۶۵- کیلوگرم:
۱-سمیه جوزایی خرم‌آباد
۲-گوهر فتحی الشتر
۳-پروین دارایی نورآباد
 ۷۵-کیلوگرم:
۱- نرگس امیدی الشتر
۲- لیلا سوری خرم‌آباد
۳-پروین دسبقی کوهدشت
 ۸۵- کیلوگرم:
۱-الهام حاجی پور الشتر
۲- فریبا کاظمی خرم‌آباد
 ۸۵+ کیلوگرم:
۱-فانوس یاری خرم‌آباد
۲-محدثه سلطانی الشتر
۳-محدثه دارایی زاده نورآباد
نتیجه تیمی:
۱- تیم الشتر
۲-تیم خرم‌آباد
۳-تیم نورآباد
۴-تیم کوهدشت


عملیات اجرایی قطعه دوم جاده الشتر- فیروزآباد آغاز شد

رئیس اداره راه و شهرسازی سلسله گفت: عملیات اجرایی قطعه دوم جاده الشتر- فیروزآباد که به دلیل نبود اعتبار متوقف شده بود، آغاز شد.

جلیل امیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی تعریض جاده الشتر - فیروزآباد به طول 14 کیلومتر در 2 قطعه تعریف شده که عملیات قطعه نخست آن به اتمام رسیده است.
وی اضافه کرد: عملیات اجرایی قطعه دوم با 250 میلیارد ریال کارکرد و 40 درصد پیشرفت فیزیکی تقریبا 2 سال به دلیل نبود اعتبار بلاتکلیف مانده بود.
رئیس اداره راه و شهرسازی سلسله با اشاره به اینکه طرح تعریض این جاده نقش مهمی در کاهش تصادفات و افزایش امنیت مالی و جانی مسافران و رانندگان آن دارد، عنوان کرد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده مسئولان ادامه عملیات اجرایی این طرح آغاز شده و امید است تا قبل از آغاز فصل سرما عملیات زیرسازی این قطعه به اتمام برسد.
وی درخصوص اعتبار مورد نیاز برای بهره برداری از این طرح گفت: با احتساب طلب پیمانکاران قطعه نسخت و دوم این طرح حدود 140 میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری کامل از این طرح نیاز است.
شهرستان سلسله با مرکزیت الشتر دارای 75 هزار نفر جمعیت است.سلسله میزبان کانون های دانش آموزی 10 استان کشور است

رئیس جمعیت هلال احمر سلسله گفت: شهرستان سلسله میزبان کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر 10 استان کشور شده است.

حسین زینی وند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور 180 دانش آموز در گردهمایی کانون های دانش آموزی در شهرستان سلسله افزود: این دانش آموزان از استان ‌های بوشهر، خوزستان، ایلام، کرمانشاه، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، چهارمحال و بختیاری و همدان هستند.
وی برگزاری کلاس‌ های آموزشی جهت یابی، آموزش نحوه کار با جی پی اس و برگزاری بازی‌های بومی محلی را از مهمترین برنامه های در نظر گرفته شده برای این اردو عنوان کرد.
زینی وند افزود: کانون دانش ‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر نهادی دانش ‌آموزی، غیرسیاسی وغیر‌دولتی است که برنامه‌ها و فعالیت‌های آن در جهت اهداف جمعیت هلال‌احمر می باشند.
وی گفت: در این کانون ها با برنامه ریزی برای ثبت نام، آموزش و سازماندهی دانش آموزان علاقه مند ضمن فرهنگ سازی در انجام خدمات داوطلبانه و امدادی، زمینه ای مناسب برای شناخت عینی دانش آموزان از نوعدوستی و مصادیق آن به وجود می آید.
شهرستان سلسله با مرکزیت الشتر دارای 75 هزار نفر جمعیت است.

  

کارگاه های شن وماسه به محیط زیست خرگوشناب سلسله آسیب زده است

 

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، شریف خسروی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از منطقه خرگوشناب شهرستان سلسله گفت: وجود کارخانه های شن و ماسه به ویژه در منطقه خرگوشناب سبب تخریب گسترده محیط زیست شده است.
وی افزود: باید در این زمینه اقدامی اساسی صورت گیرد چرا که برداشت های غیرمجاز از بستر رودخانه خرگوشناب سبب بروز مشکلات زیست محیطی و از بین رفتن جاذبه های گردشگری این منطقه شده است.
فرماندار سلسله با تاکید بر لزوم ساماندهی این منطقه توسط شهرداری الشتر اظهار داشت: رفع مشکل مردم مهمترین هدف ماست و در این راستا باید به گونه ای عمل کنیم که مردم با مشکل مواجه نشوند.
وی افزود: باید ورودی های معادن رودخانه ای خرگوشناب مسدود شوند.بازدید امروز39
بازدید دیروز60
بازدید هفته251
بازدید کل11019