تجهیزات بازی فرسوده شهربازی های لرستان جمع آوری شود

 

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: شهرداری ها و بهره برداران، وسایل و تجهیزات بازی فرسوده نصب شده در پارک ها و شهربازی ها را جمع آوری کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای شهرداری و شورای شهر الشتر و به نقل از ایرنا، مرضیه قنبریان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت استانداردسازی وسایل بازی قبل از بهره برداری بیان کرد: طبق مصوبات شورای عالی استاندارد، فعالیت وسایل تفریحی اعم از وسایل شهربازی، زمین بازی، سازه‌های بادی، آبی بدون تائیدیه سازمان ملی استاندارد ایران ممنوع است.

وی افزود: مراحل مختلف ساخت، نصب و بهره برداری از وسایل بازی باید تحت نظارت و با تأیید بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران انجام شود.

مدیرکل استاندارد لرستان اظهار داشت: به منظور حفظ ایمنی و سلامت کاربران به ویژه کودکان، لازم است شهرداری‌ها و بهره برداران، وسایل بازی فرسوده را از دسترس عموم خارج کنند.

وی با اشاره به مصوبات جلسات اضافه کرد: در قراردادهای شهرداری با بخش خصوصی، استانداردسازی وسایل بازی لحاظ شود.

قنبریان ادامه داد: برگزاری دوره آموزشی برای رابطین شهرداری و ناظران فنی، توسط اداره کل استاندارد از دیگر مصوبات است که در همین راستا، در محل این نهاد نظارتی دوره آموزشی در خصوص وسایل بازی برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در سال گذشته ۱۲۹ مجوز استاندارد برای وسایل بازی مستقر در مراکز تفریحی این استان صادر شد.

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: در این راستا ۷۲۸ مورد بازرسی از وسایل تفریحی موجود در پارک ها و شهربازی ها سطح استان به عمل آمده است.
وی افزود: وسایل تفریحی مستقر در پارک ها و شهر بازی ها مشمول مقررات استاندارد اجباری هستند و باید استانداردسازی آنها توسط بهره برداران انجام شود.

 

 

 

 

 

 

بازدید امروز102
بازدید دیروز106
بازدید هفته208
بازدید کل18269