فرماندار سلسله:

بیمه سلامت در شهرستان 61 هزار نفر تحت پوشش دارد

فرماندار سلسله گفت: بیمه سلامت در شهرستان حدود61 هزار نفر تحت پوشش دارد اما فاقد ساختمان اداری است و می طلبد که اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر، آقای خسروی در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت در دفتر فرماندار، با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت، اظهار داشت: گرچه ممکن است اجرای چنین طرح هایی با مشکلاتی همراه باشد اما باید به سمتی پیش برویم که زمینه را برای بهره مندی مردم از فناوری های نوین فراهم کنیم.

وی افزود: اجرای نسخه الکترنیک می تواند زمینه را برای تقویت پزشکان و کاهش مشکلات و خطاهای پزشکی فراهم می کند و این به نفع مردم است.

فرماندار سلسله گفت: اجرای موفقیت آمیز این طرح نیاز به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم دارد و می طلبد که علوم پزشکی با فرهنگ سازی های لازم بستر را برای اجرای بهتر این طرح فراهم نماید.

مدیرکل بیمه سلامت نیز با بیان اینکه بیمه سلامت بزرگترین سازمان بیمه ای کشور است که اعتبار صد در صدی آن از منابع دولت فراهم می شود، اظهار داشت: اجرای نسخه الکترونیک گام خوبی در راستای مدیریت هزینه ها است که سال گذشته به صورت پایلوت در شهرستان ازنا به صورت مطلوبی اجرا شد.

شاهدخت فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه قرار است امسال این طرح در شهرهای الشتر و الیگودرز نیز اجرایی شود، عنوان کرد: خوشبختانه استان لرستان در اجرای نسخه الکترونیک توانسته است رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به صدور 17 هزار دفترچه بیمه برای مددجویان کمیته امداد در استان، خاطرنشان کرد: در شهرستان سلسله نیز حدود یکهزار و 200 نفر مددجو وجود دارد که تاکنون برای بیشاز 540 نفر آنها دفترچه صادر و کارتهای درمانی آنها حذف شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کلیه کارتهای درمانی مددجویان باید تا تاریخ 31 شریورماه جمع آوری و برای آنها دفترچه درمانی صادر شود ضروری است که اطلاع رسانی های لازم خصوصا از سوی رسانه های دراینخصوص صورت بگیرد.

 

 

 

بازدید امروز102
بازدید دیروز106
بازدید هفته208
بازدید کل18269