تکمیل کتابخانه شماره دو سلسله برای افزایش فضای مطالعه شهرستان ضروری است

 

معاون سیاسی فرمانداری سلسله گفت: تکمیل و بهره برداری کتابخانه شماره دو الشتر برای افزایش فضای مطالعه شهرستان ضروری است.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، عابدین گراوند روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری با بیان اینکه باید در زمینه توسعه کتاب و کتابخوانی، خلاقیت و برنامه ریزی مدونی داشته باشیم تا در مسیر تحقق اهداف فرهنگی قرار بگیریم، اظهار داشت: باید پذیرفت که هیچ چیزی نمی تواند جای کتاب بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه در جامعه امروزی بیشتر وقت افراد در فضای مجازی سپری می شود، عنوان کرد: باید آماری از سرانه مطالعه کتاب در شهرستان داشته باشیم تا بتوانیم برنامه ریزی های دقیق تری در این راستا ارائه دهیم.

گراوند با اشاره به کتابخانه عمومی ابوریحان به عنوان تنها کتابخانه عمومی شهرستان بیش از 75 هزار نفری سلسله، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مردم شهرستان بسیار علاقمند به کتاب و کتابخوانی هستند و گرایش به مطالعه در آنان زیاد است می طلبد که مدیر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان از طریق مدیران استانی پیگیر جذب اعتبار لازم جهت تکمیل و بهره برداری از کتابخانه شماره دو شهرستان باشند تا بخشی از سرانه فضای فیزیکی شهرستان تامین شود.

وی با تاکید بر لزوم بازنگری در طرح های هادی دهستان های بسطام و قلایی جهت اختصاص زمین برای ایجاد فضای کتابخانه ای در این دهستان ها، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گسترش فعالیتهای کتابخانه ای وابستگی به میزان اعتبار کتابخانه ها دارد از شهردار الشتر انتظار می رود همکاریهای لازم با کتابخانه را با پرداخت به موقع سهم نیم درصد آنها از درآمد شهرداری و انجام برخی فعالیتهای عمرانی مورد نیاز کتابخانه ها بعمل آورد.

معاون سیاسی فرمانداری سلسله برای پررنگتر نمودن نقش کتاب در جامعه و گسترش فرهنگ مطالعه، ، ایجاد کتابخانه و قرار دادن کتاب در دسترس مردم در اماکن عمومی نظیر درمانگاهها، پارکها و راه اندازی کتابخانه سیار در سطح شهرها و روستاها  را بسیار راهگشا و موثر خواند.

وی با تاکید بر اینکه مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است، عنوان کرد:  این امرتاثیر بسیار زیادی در بالارفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی مردم خواهد داشت بنابراین ترویج و توسعه کتابخوانی در بین آحاد مردم، همکاری و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی شهرستان در ترویج مطالعه مفید و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه باید در اولویت اهداف این انجمن باشد.

در این جلسه آقای محمود امیری شهردار الشتر نیز با بیان اینکه شهرداری همواره در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه عمومی شهرستان تلاش کرده است همکاری خوبی داشته باشد، افزود: امسال نیز نهایت همکاری را در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان خواهیم داشت.

 

 

بازدید امروز64
بازدید دیروز182
بازدید هفته830
بازدید کل49966