ایجاد سایت جدید برای دفع زباله در سلسله ضروری است

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر، آقای محمودعلی امیری سرپرست شهرداری الشتر در جلسه کارگروه پسماند با بیان اینکه در سال ۸۹ محلی برای دفن زباله‌های شهرستان‌های سلسله و دلفان در منطقه گاوکش در نظر گرفته شد، اظهار داشت: مقرر شد زباله‌های شهرستان به این منطقه منتقل و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هرچند ماه یکبار شهرداری الشتر نسبت به دفن و ساماندهی زباله‌های شهرستان در منطقه خرگوشناب اقدام می‌کند، ادامه داد: انتظار می‌رود تا در نظر گرفتن مکان جدیدی برای دفع پسماندهای شهرستان، بخشداری‌ها با استفاده از امکانات خود، شهرداری را در دفع زباله‌های شهرستان یاری دهند تا مشکلات شهری کمتر شوند.

خانم نجمه منظمی عضو شورای شهر الشتر نیز با بیان اینکه سایت دفن زباله خرگوشناب بیشتر یک سایت دفع و رهاسازی زباله است، اظهار داشت: بارها مخاطرات رهاسازی غیراصولی زباله‌ها در طبیعت بویژه خطر مضاعف زباله‌ها در زمینهای منطقه اعلام شده است.

وی با اشاره به حجم بالای بارندگی شهرستان نسبت به نرم کشوری، اضافه کرد: شیرابه‌های زباله‌های موجود در منطقه خرگوشناب تقریباً بدون هیچ فیلتراسیون طبیعی وارد سفره‌های آب زیرزمینی موجود در این منطقه می‌شوند که این امر مخاطراتی برای سلامت شهروندان در طولانی مدت بهمراه خواهد داشت.

منظمی با اشاره به وجود گونه‌های جانوری در منطقه خرگوشناب، گفت: تغذیه آنها از پسماندهای رها شده در دره خرگوشناب قطعاً همراه با مخاطرات زیست محیطی و ایجاد بیماری برای حیوانات خواهد بود.

عضو شورای شهر الشتر، با اشاره به سوزاندن غیراصولی زباله‌ها، افزود: این امر موجب رهاسازی حجم وسیعی از دود سمی در هوای منطقه می‌شود که زندگی گونه‌های گیاهی همچون زالزالک، انجیر و آلبالو های وحشی موجود در منطقه را با خطر جدی مواجه می‌کند.

وی ادامه داد: مسافت کوتاه سایت تا شهر الشتر و قرار گرفتن در مسیر وزش بادهای کوه به دشت، در بسیاری از اوقات باعث می‌شود دود سوزاندن زباله‌ها وارد هوای شهر شود.

منظمی با تاکید بر لزوم انتقال سریع سایت دفن زباله خرگوشناب به منطقه‌ای با خطر زیست محیطی و انسانی کمتر، بیان کرد: موضوع پسماند با سلامت شهروندان ارتباط مستقیمی دارد لذا انتظار می‌رود که هر چه سریع‌تر نسبت به درنظر گرفتن مکان جدید برای دفع زباله‌های شهرستان اقدامات لازم صورت گیرد.

 

 

 

 

 

 

بازدید امروز157
بازدید دیروز190
بازدید هفته347
بازدید کل49483