امام جمعه الشتر:

رونق اقتصادی در سایه حفظ ارزشهای اسلامی و اخلاقی ارزشمند است

 

امام جمعه الشتر با اشاره به منطقه نمونه گردشگری کهمان و نقش آن در رشد اقتصاد منطقه، گفت: رونق اقتصادی در سایه حفظ ارزشهای اسلامی و اخلاقی ارزشمند است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سلسله، حجت الاسلام سید سجاد موسوی در جلسه شورای فرهنگی عمومی سلسله با محوریت ساماندهی فرهنگی منطقه گردشگری کهمان در دفتر امام جمعه با تاکید بر ضرورت همکاری و همراهی مردم در حفظ شئونات فرهنگی با دستگاه های متولی اظهار داشت: ساماندهی گام به گام مناطق گردشگری فرصتی است برای اینکه همه مردم از تنوع محیطی  و آب و هوای مناسب این مناطق بهره مند می شوند اما در عین حال باید مواظب بود که آداب و رسوم و فرهنگ مردم دستخوش این حضور نشود و لذا کار فرهنگی و ورود به این مسئله نیاز به عزم عمومی و همت همگانی خود مردم دارد.

وی آماده سازی زیرساخت ها را توسط نهادهای ذی ربط امری ضروری دانست و عنوان کرد: مردم نسبت به آلودگی های اخلاقی حساس هستند و این حساسیت نشأت گرفته از ریشه دار بودن ارزشهای اسلامی در عمق اعتقادات اسلامی آنهاست.

 امام جمعه الشتر با تاکید بر ضرورت صیانت از ارزشهای اقتصادی کهمان و نقش آن در رونق تولید و ارتزاق عموم مردم بخصوص اهالی منطقه، خاطرنشان کرد: کسب درآمد و روزی حلال در کنار نشر و ترویج ارزشهای اخلاقی و جلوگیری از ایجاد ناامنی بدون هتک حرمت افراد زمینه ساز نشاط جامعه است.

حجت الاسلام موسوی با تاکید بر اینکه ما به دنبال ترویج ارزشها و جلوگیری از بی اخلاقی ها هستیم و تحقق این مهم در گرو عزم عمومی دستگاه ها و همراهی مردم است، ادامه داد: به دنبال ایجاد فضایی امن برای استفاده گردشگران و اهالی منطقه هستیم لذا نباید اجازه دهیم که فرهنگ های وارداتی نامناسب وارد شهرستان شود.

معاون سیاسی فرمانداری سلسله نیز در این نشست با بیان اینکه منطقه تفرجگاهی کهمان به نوعی شناسنامه شهرستان محسوب می شود، اظهار داشت: اکثر گردشگران سایر استان ها نیز کهمان را بخوبی می شناسند و برای یکبار هم که شده به این منطقه سفر کرده اند بنابراین رونق این منطقه با رونق معیشت و اقتصاد مردم ارتباط مستقیمی دارد.

عابدین گراوند با اشاره به اینکه در سالهای گذشته ساماندهی فرهنگی در این منطقه خوش آب و هوا صورت نگرفته است، عنوان کرد: گرچه مردم همراهی و همکاری لازم را در این راستا دارند و تاکنون نیز شاهد مشکل خاصی در این منطقه نبوده ایم اما ساماندهی فرهنگی این منطقه هم برای رفاه حال گردشگران و هم اهالی منطقه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به انتشار آگهی مزایده جهت ساماندهی اقتصادی منطقه، خاطرنشان کرد: با این وجود تا در هر کاری همراهی مردم را نداشته باشیم شاهد اقدام مثبتی نخواهیم بود.

گراوند با تاکید بر لزوم شناسنامه دار شدن سفره خانه های فعال در این منطقه، ادامه داد: اداره میراث فرهنگی و اماکن شهرستان باید به صورت جدی وارد کار شده و سفره خانه ها را ضمن شناسنامه دار کردن ملزم به رعایت قوانین اخلاقی و پرهیز از ایجاد آلودگی های صوتی نمایند.

وی تاکید کرد: باید به سمت و سویی حرکت کنیم که هم امنیت فرهنگی و اخلاقی گردشگران و اهالی تامین شود و هم رونق اقتصادی و صنعت گردشگری را در شهرستان شاهد باشیم.

در این نشست شرکت کنندگان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و مقرر گردید یک کارگروه فرهنگی تخصصی متشکل از دستگاه های فرهنگی و متولی نسبت به تنظیم سند چشم انداز فرهنگی کهمان و همچنین منشور کاری سفره خانه ها و رستوران های بین راهی منطقه تهیه و در اختیار آنها برای اقدام قرار گیرد.  

 

 

بازدید امروز48
بازدید دیروز182
بازدید هفته814
بازدید کل49950