گردشگری با طعم خیار جوانمرد

 

هرساله درصد قابل توجهی از اراضی کشاورزی مناطق گردشگری و خوش آب و هوای شهرستان سلسله به کاشت محصول خیار اختصاص می یابد و گردشگران در کنار طبیعت گردی ، سفر خود را با خرید خیارهای خوش عطر و طعم منطقه جوانمرد پایان می دهند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای شهر الشتر و به نقل از ایرنا، این روزها اگر به شهرستان سلسله سفر کرده باشید، گوشه و کنار خیابان های اصلی را مملو از خیارهای تازه چیده شده ای خواهید دید که عطر خوش آنها آدمی را به خرید وا می دارد.

آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز شهرستان سلسله باعث شده که خیار خوش عطر و طعم این منطقه همواره طرفداران خاصی در بین مردم استان و حتی استان های همجوار و پایتخت نشین ها داشته باشد.

فصل برداشت خیار الشتر که می رسد گردشگران شهرستان ضمن یک روز طبیعتگردی در مناطق خوش آب و هوای شهرستان، سفر خود را با خرید سبدی از خیارهای خوش طعم سلسله به پایان می رسانند و همین ظرفیت باعث جذب گردشگران بسیاری به این شهرستان شده است چرا که اغلب گردشگران خیار تازه مورد نیاز خود را از سر جالیزهای خوش چشم اندازی خرید می کنند که عطر آنها سرتاسر مسیر گردشگریشان را پر کرده است و در این جالیزها زنان و مردانی را می بینند که دوشادوش هم مشغول چیدن خیارهای خوش طعمی هستند که اغلب بزرگیشان از بلندای انگشتان دست بیشتر نمی شود.

منطقه نمونه گردشگری کهمان و سراب زیبای زز در روستای هدف گردشگری جوانمرد عمده ترین مناطقی هستند که اراضی آنها به کشت خیار اختصاص می یابد.

سراب زز در روستای جوانمرد در پنج کیلومتری شهر الشتر در یک منطقه سر سبز و دیدنی قرار دارد، این سراب یکی از مناطق گردشگری پر بازدید شهرستان سلسله محسوب می‌شود که از کوه سفره سرچشمه گرفته و پس از مشروب کردن قسمتی از زمین‌های اطراف وارد رودخانه هنام می‌شود.
مردم روستای جوانمرد به واسطه آب گوارای سراب زز اغلب زمین‌های خود را به کشت خیار اختصاص داده‌اند و خیار خوش طعم جوانمرد در اغلب بازارهای فروش لرستان و حتی استان های دیگر کشور طرفداران خاص خود را دارد.

روستای «جوانمرد» پر است از جالیزهای خیار، طعم خوش خیار این روستا زبانزد اهالی استان است، روستای جوانمرد در شهرستان سلسله را با میوه‌های جالیزی آن می‌شناسند و هر سال در فصل تابستان، محصولات جالیزی خصوصاً خیار در روستای جوانمرد در سطح وسیعی برداشت می‌شود و به لحاظ طعم مطلوب و کیفیت بالا و ارگانیک بودن پس از برداشت برای فروش به بازارهای شهر انتقال می‌یابند.

در منطقه نمونه گردشگری کهمان نیز حاشیه جاده و سرتاسر مسیر دسترسی به این سراب دل انگیز، سرشار از جالیزهای خیاری است که زنان و مردان مشغول چیدن محصول خود هستند.

 

 

 

بازدید امروز102
بازدید دیروز106
بازدید هفته208
بازدید کل18269